Szkoła bycia pro-vie, albo: w jaki sposób 2+2 może być równe 70?

School of saying yes to human life

École de dire oui à la vie humaine

Historia zbawienia wciąż na nowo staje się natchnieniem do interpretacji dziejów ludzkości. Wielu współczesnych myślicieli, historyków ciąży swoimi zainteresowaniami również w stronę historii zbawienia. Jest to bowiem najbardziej pasjonujący temat. Wszystkie pytania, jakie postawił sobie Sobór Watykański II, ostatecznie sprowadzają się do tego tematu.

Historia zbawienia podejmuje nie tylko problem samych dziejów człowieka, ile problem sensu jego bytowania. Jest ona więc historią i zarazem «metafizyką». Jest w pewnym sensie najbardziej integralną teologią — teologią wszystkich spotkań pomiędzy Bogiem i światem”.

Św. Jan Paweł II, Przekroczyć próg nadziei, Lublin 1995, s. 63.

Content marketing tematyczny

Content marketing dla Ciebie

Uprzejmie informuję, że tak jak kiedyś, tak i teraz moim osobistym zdaniem ta witryna jest za trudna do czytania przez osoby, które nie ukończyły 18-tu lat (chodzi o trudność z powodu obiektywnej drastyczności niektórych przedstawianych tu zagadnień), choć poruszane tu treści pojawiają się bezbroblemowo w tzw. przestrzeni publicznej i w internecie, i prawie nikt się na to nie oburza. Kto trafił na tę moją witrynę, a ma lat mniej, proszę, żeby grzecznie zapytał Mamy lub Taty, czy wyraża zgodę dla Małoletniej lub Małoletniego na czytanie zawartych tu treści.

Informacja o plikach cookies

Cennik usług

Regulamin usług

Polityka prywatności

Napisz/Zadzwoń

Dobrostanem człowieka jest radość z dobrostanu przyrody. Z tworzyw sztucznych pet, można robić klocki: zakręcone butelki odrobinę podgrzać, żeby stały się termoplastyczne i zgnieść do oczekiwanych rozmiarów, ale tak, żeby wewnątrz butelek zostało trochę powietrza. Uzyskane w ten sposób formy można używać w budownictwie pasywnym do tworzenia dodatkowej warstwy izolacyjnej murów. Nie cienkiej, jak pianki termoizolacyjne, które mają 2-3mm, ale grubej jak cegły, czyli na 10-12cm, np. o wymiarach: 10 x 50 x 70. Wtedy pianka termoizolacyjna po obu stronach, i tworzywo pet okazują się... nową manną z nieba, która pozwoli przestawić całe budownictwo na budownictwo PASYWNE.

Czy ktoś zauważył, że husteczki higieniczne można pakować zawsze w papier podobny do śniadaniowego, a nigdy w folię polietylenową czy jakąś tam inną wziętą z chemii organicznej? Chodzi, w takich i podobnych przypadkach, o zatrzymanie szkodliwej produkcji tego typu opakowań na przyjazną dla środowiska, a nie o rzekomo bezproblemową dalszą produkcję i do tego ciekawy recykling.

Zadania w 'Szkole bycia pro-vie'

2021

Zadania nauczania początkowego

(pojęcie nauczania początkowego w szkole bycia pro-vie jest synonimem stopnia podstawowego w tej szkole)

Zadania w 'szkole bycia pro-vie' musicie sobie znajdywać bez mojej pomocy, a będą zawsze oznaczone kolorem takim jak jest napisane to zdanie. Linki do zadań będą umieszczane zarówno w Nowościach, jak i na tej stronie (z listą zadań). Kolejne zadania pojawiać się będą nieregularnie. Trzeba co jakiś czas sprawdzać. Nie są to zadania obowiązkowe dla wszystkich uczestników tej szkoły, ale dla osób, które chciałyby po ukończeniu naszej szkoły otrzymać jakiś pamiątkowy certyfikat (w czasie aktualnie nieokreślonym), oprócz zadania nr 1, wszystkie następne już trzeba będzie wykonać.

Oferta specjalna na wykonanie bloga

Gdyby ktoś z Was miał już teksty i pomysł na swojego bloga zgodnego tematycznie z treściami zawartymi w Serwisie II (zob.: Regulamin usług), ale chciałby, żebym tego bloga ja wykonała, istnieje możliwość zamówienia u mnie takiej realizacji w cenie promocyjnej, w roku 2021: 400 zł (brutto). Blog byłby wtedy w typie bloga III (oczywiście z innym arkuszem stylów). Warto skorzystać z tej oferty i jeszcze do tego z promocji '10 artykułów za 39 zł' (brutto), żeby taki blog od razu miał dobre linkowanie. Zadania w 'Szkole bycia 'pro-vie' mogą, a nawet powinny stanowić treści na bloga ich Autorów, czyli Uczniów 'szkoły bycia pro-vie'. Moja ogólna oferta projektowania i wykonania stron internetowych jest cały czas dostępna, ale cennik jest inny.