Uprzejmie informuję, że tak jak kiedyś, tak i teraz moim osobistym zdaniem ta witryna jest za trudna do czytania przez osoby, które nie ukończyły 18-tu lat (chodzi o trudność z powodu obiektywnej drastyczności niektórych przedstawianych tu zagadnień), choć poruszane tu treści pojawiają się bezbroblemowo w tzw. przestrzeni publicznej i w internecie, i prawie nikt się na to nie oburza. Kto trafił na tę moją witrynę, a ma lat mniej, proszę, żeby grzecznie zapytał Mamy lub Taty, czy wyraża zgodę dla Małoletniej lub Małoletniego na czytanie zawartych tu treści.

W drugiej kolejności uprzejmie informuję, że od wielu już lat bardzo mnie interesuje katolicka teologia moralna, więc jak tylko znajdę możliwości, żeby takie studia podjąć, na pewno je podejmę. To jednak nie będzie ani ten rok akademicki, ani nawet następny, zatem jakość moralna tej i innych moich witryn nadal musi być... potoczna, za co przepraszam osoby, które oczekiwały szybszej na ten temat zmiany.

Szkoła bycia pro-vie, albo: w jaki sposób 2+2 może być równe 70?

School of saying yes to human life

École de dire oui à la vie humaine

Content marketing tematyczny

Content marketing dla Ciebie

Informacja o plikach cookies

Regulamin usług

Polityka prywatności

Napisz/Zadzwoń

Dobrostanem człowieka jest radość z dobrostanu przyrody. Z tworzyw sztucznych pet, można robić klocki: zakręcone butelki odrobinę podgrzać, żeby stały się termoplastyczne i zgnieść do oczekiwanych rozmiarów, ale tak, żeby wewnątrz butelek zostało trochę powietrza. Uzyskane w ten sposób formy można używać w budownictwie pasywnym do tworzenia dodatkowej warstwy izolacyjnej murów. Nie cienkiej, jak pianki termoizolacyjne, które mają 2-3mm, ale grubej jak cegły, czyli na 10-12cm, np. o wymiarach: 10 x 50 x 70. Wtedy pianka termoizolacyjna po obu stronach, i tworzywo pet okazują się... nową manną z nieba, która pozwoli przestawić całe budownictwo na budownictwo PASYWNE.

Czy ktoś zauważył, że husteczki higieniczne można pakować zawsze w papier podobny do śniadaniowego, a nigdy w folię polietylenową czy jakąś tam inną wziętą z chemii organicznej? Chodzi, w takich i podobnych przypadkach, o zatrzymanie szkodliwej produkcji tego typu opakowań na przyjazną dla środowiska, a nie o rzekomo bezproblemową dalszą produkcję i do tego ciekawy recykling.

Certyfikat ukończenia Szkoły bycia pro-vie

'Szkołę bycia pro-vie' jak najbardziej będzie można ukończyć i to na trzech stopniach zaawansowania: podstawowy, średni i wyższy, czego widocznym przejawem będzie wydrukowany i przesłany Absolwentom certyfikat. Warunkiem jej ukończenia na każdym z poziomów ma być napisanie samodzielnie 10-ciu artykułów, które następnie znajdą się na stronach Serwisu II (w cenie promocyjnej: 39 zł/10 artykułów [zob.: Regulamin usług]) linkujących do zasobów internetowych kompatybilnych z treściami zamieszczonymi w szkole, ale nie będących częścią ani Serwisu I, ani Serwisu II. Na stopniu podstawowym drugim warunkiem ukończenia szkoły (unikatowym dla stopnia podstawowego) jest przygotowanie materiału na swojego bloga i zlecenie mi wykonania go (w kwocie promocyjnej: 400 zł brutto). Blog Ucznia również musi być tematycznie zgodny z zagadnieniami poruszanymi w tej szkole. Po opublikowaniu bloga i uregulowaniu należności na podany adres Absolwent otrzyma drukowane świadectwo ukończenia. Szkoła nie wystawia certyfikatów w przypadku pracy zbiorowej, czyli nie można otrzymać takiego dokumentu, jeśliby kilka osób napisało wymagane 10 artykułów lub treści na bloga. Certyfikaty (do odwołania) będą dostępne tylko w j. polskim.

Aktualnie można ukończyć szkołę tylko w stopniu podstawowym, gdyż każdy stopień musi mieć swoje unikatowe zadanie, a dla stopnia średniego i wyższego zadania są dopiero w przygotowaniu.

Jakie witryny składają się na Serwis I i Serwis II można przeczytać w jednym z dostępnych języków zgodnie z zamieszczonym linkiem-flagą także na tej podstronie.

Ukończenie szkoły nie jest obowiązkowe. Pozostali uczestnicy tej Szkoły mają status wolnego słuchacza.