Szkoła bycia pro-vie, albo: w jaki sposób 2+2 może być równe 70?

School of saying yes to human life

École de dire oui à la vie humaine

„Według chrześcijańskiego rozumienia rzeczywistości los całego stworzenia wpisuje się w misterium Chrystusa, który jest obecny od początku wszystkich rzeczy: «Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone» (Kol 1,16). Prolog Ewangelii św. Jana (1,1-18) ukazuje stwórcze działanie Chrystusa jako Słowa Bożego (Logos). Ale prolog ten zaskakuje z powodu stwierdzenia, że to Słowo «stało się ciałem» (J 1,14). Jedna z Osób Trójcy Świętej weszła w stworzony wszechświat, łącząc z nim swój los aż po krzyż. Od początku świata, ale w sposób szczególny od wcielenia, misterium Chrystusa tajemniczo działa w całej rzeczywistości naturalnej, nie ograniczając jednak jej autonomii”.

Ojciec Święty Franciszek, Encyklika «LAUDATO SI'». W trosce o wspólny dom, Kraków 2015, s. 65.

Content marketing tematyczny

Content marketing dla Ciebie

Uprzejmie informuję, że ta witryna miejscami zawiera treści trudne dla osób, które nie ukończyły 18-tu lat (chodzi o trudność z powodu obiektywnej drastyczności niektórych przedstawianych tu zagadnień, a także trudność natury intelektualnej, której pokonanie wymaga starszego wieku, żeby niepotrzebnie nie zabłądzić w fałszywe mniemania). Kto trafił na tę moją witrynę, a ma lat mniej, proszę, żeby może zapytał Mamy lub Taty, czy wyraża zgodę dla Małoletniej lub Małoletniego na czytanie zawartych tu treści. Dodatkowo uprzejmie informuję, że choć tworzę moją Szkołę bycia pro-vie dla wszystkich ludzi dobrej woli, wcale nie ukrywam, że jestem praktykującą katoliczką, co jest wyraźnie widoczne w treści tego content marketingu.

Co najmniej dwa sposoby myślenia rzeczywiście ratują świat, przyrodę i także przecież finalnie nas, ludzi

Jeden usuwa tzw. ślad węglowy

(człowiek naprawia przyrodę usuwając szkodliwości, które aktualnie rzekomo czyni, choć tak naprawdę często jest to dla niego sytuacja zastana, ale przez mówienie mu, żeby usunął swój ślad węglowy, może czuć się winny; chociaż niekonieczne jest to fałszywe poczucie winy; trzeba tylko dokładniej się przyjrzeć własnym nawykom i ocenić we własnym sumieniu jaka jest na ten temat prawda; po takiej samoocenie i korekcie nadal usuwa 'szkodliwości, które rzekomo czyni', ale teraz już w poczuciu solidarności z innymi ludźmi, którzy też to robią; miło jest być w takiej globalnej społeczności ludzi dobrej woli)

Drugi usuwa... pustynnienie

(człowiek naprawia przyrodę w sposób, który nie obciąża go poczuciem winy za sytuację zastaną, ponieważ uważa, że to jest słuszna droga naprawy świata, ponieważ chce zrobić w życiu coś ewidentnie dobrego, ponieważ zależy mu na dobrym imieniu i ludzkim szacunku, a nawet podziwie)

To nie są koncepcje konkurencyjne, tylko „dopełniające”, które prawdopodobnie, jeśli zostaną wdrożone na dużą skalę, pewnie przyrodzie wystarczą. Przy powierzchownym oglądzie tych dwóch sposobów myślenia wydają się tym samym, gdyż cel jest taki sam. Ale jedna droga naprawcza neguje dużą część dziedzictwa ludzkości ("krowy, zwierzęta udomowione, wydychają ogromne ilości metanu, więc lepiej, żeby ich nie było w tych ilościach, które się produkuje aktualnie", "zostańmy wegetarianami, to uratujemy świat", "ograniczmy paliwa kopalne, gdyż tworzą smog, który nas zabija"), a druga zauważa, że problem jest zupełnie w innym miejscu naszego globu ("na tych obszarach, gdzie powinno być dużo tlenu właśnie zwierzęta pędzone przez ogromne połacie ziemi tworzą możliwość wzrostu roślin okrywających glebę, a jak wiadomo gleba z przeproszeniem goła tworzy ogromne ilości gazów cieplarnianych, więc na pewno nie byłoby dobrze zupełnie zaprzestać hodować bydło, żeby nie jeść mięsa w celu ograniczenia wydzielania tych gazów, gdyż jest to pewien mądrze ułożony porządek naturalnych rzeczy, w którym te zwierzęta są potrzebne", "trzeba/można policzyć skutek efektu cieplarnianego, który tworzą auta na paliwa kopalne, a także skutek tego efektu, który tworzą gleby bez roślinności").

Hipotezę, a właściwie pytania, które zadaję ja, też tu krótko przedstawię, gdyż mogą się okazać inspiracją do jakichś praktycznych, innych jeszcze rozwiązań, również naprawczych. Zadaję pytanie o to, ile gazów cieplarnianych tworzy człowiek, jak również zwierzę przerażone i utrzymywane w przerażeniu? Przez wojnę, przez smog, przez przemoc (przemoc na zwierzętach: przed i w czasie uboju, przez brak możliwości życia w dobrostanie), przez głód, przez decyzje popierające aborcje i przez społeczne tabu na całkiem niemało spraw. Następnie: jakiej duchowej rzeczywistości obrazem jest tzw. masowe wymieranie zwierząt? Czy nie jest przypadkiem obrazem tego samego (być może), czego obrazem (też być może) była pandemia? Czy nie jest akurat wymieranie zwierząt i tąpnięcie zdrowotnie ludzkości (koronawirusy, które dotąd nie były poważnym zdrowotnym zagrożeniem stały się bardzo niebezpieczne) poaborcyjnym, zaraźliwym przejawem atawistycznej rozpaczy stworzeń? Nowe tabu. Może więc dopiero trzy lekarstwa zapewnią pełny sukces naprawczy, a dwa jedynie przeważą przyrodę na stronę życia. Ta przeżyje, ale pozostanie do ratowania człowiek. Ludzie nie mogą siebie wykluczyć z procesu ratowania świata. Uwaga! Nie mogą w sensie moralnym! W tym też sensie, że włączenie (bierne) całej ludzkości w proces ratowania nas samych jest ratunkiem wreszcie i dla nas samych, a niedojrzały altruista naprawdę nie przeżywa.

Nikogo nie poświęcić dla sprawy, choć i tak wiadomo, że nie każdy dożyje swoich dni (tyle, ile powinien), ponieważ część z nas umrze za wcześnie wyniszczona ukrytym przerażeniem, ukrywanym najczęściej od dzieciństwa, jest na pewno słuszniejsze, niż poczynać bezmyślnie jakichś biednych nienarodzonych i następnie godzić się na ich aborcję, co musi tworzyć wewnętrzne konflikty w sumieniach i przysparzać nowego ukrywanego przerażenia, które, być może kumulowane, tworzy ogromne ilości gazów cieplarnianych. Niekoniecznie przez wydychanie, ale przez podejmowanie czynności odstresowujących na zbyt dużą skalę ("tylko wtedy będę w życiu szczęśliwy, jak zwiedzę dosłownie cały świat i to samolotem", "przepraszam, ale ja chcę prowadzić właśnie starego diesla"). Albo właśnie akurat też przez wydychanie, albo przez gorączkę lękową (jeden z przejawów tzw. somatyzacji). Z tego wyłania się taka podpowiedź: nasze biedne kochane oczywiście czworonogi z lękiem separacyjnym ("piesku, nie możesz się bać jak zostajesz sam na te 8 godzin dziennie, ponieważ ja naprawdę muszę iść do pracy, musisz się do tego przyzwyczaić", ale to nie zawsze jest możliwe; dość często trzeba uwzględnić psa ograniczenie na ten temat i przyjąć do wiadomości, że pies będąc naturalnie zwierzęciem sfornym, zostawiany w samotności na aż tyle godzin przez kilka lat, będzie cierpiał na taki lęk; psa bowiem trzeba się uczyć, z psem trzeba spędzać sporo czasu i to codziennie, psa trzeba głaskać, do psa trzeba mówić i z psem trzeba się bawić, do tego psa trzeba karmić, szczepić, szkolić, trzeba zapewnić mu możliwość ruchu zgodnie z jego cechami charakteru, kontakt z innymi psami, atrakcje na wakacje, a wcześniej szeroki zakres bodźców socjalizacyjnych, natomiast w całym jego życiu: dostęp do psiej służby zdrowia, gdyby potrzebował), przez to, że żyją krócej, gdyż pies żyje tylko kilkanaście lat, a nie kilkadziesiąt; mówią nam o naszym przerażeniu w następnych latach, jak ich już nie będzie. Właśnie to jest najnowsze i największe ludzkie przerażenie; jeszcze większe, niż lęk przed śmiercią, niż lęk przed leczeniem psychiatrycznym, niż lęk przed wojną.

Ależ to nie jest utopia! Co jest więc teraz utopią? "Niczego nam nigdy nie braknie, wszystkiego jest pod dostatkiem i niczego nie niszczymy, gdyż wszystko co robimy jest... naturalne, również śmierci z głodu i aborcje".

Informacja o plikach cookies

Cennik usług

Regulamin usług

Polityka prywatności

Napisz/Zadzwoń

O co chodzi w tej ofercie content marketingu?

O kilka rzeczy: po pierwsze o bardzo dobrą jakość zupełnie unikatowej formy reklamy w internecie, która niesie wartości (merytoryczne, wizualne, artystyczne) w sposób łagodny (ale progresywny) i łatwy do zaakceptowania. Krótkie artykuły z linkami do pozycjonowanych stron w zależności od umiejętności pisarza lub od zawartej w nich wiedzy mogą, a nawet powinny być interesujące same w sobie a ich lektura niejako intuicyjnie powinna sprawiać, że Czytający klikną w zamieszczone w nich linki. Po drugie: o możliwość promowania treści tzw. niszowych, które nigdy (przez swoją niszową naturę [tak naprawdę cała kultura jest niszowa, gdyż taką ma właśnie naturę]) nie zdobędą wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, ale też mają swój krąg Odbiorców, do których tym sposobem dotrą. Po trzecie: o średnio niską cenę, jaką trzeba zapłacić, żeby zdobyć 10–30 tego typu linków. Aktualnie jest to kwota 129 zł za 10 artykułów przesłanych mailowo do publikacji we wskazanych miejscach witryn tego E-serwisu lub 390 zł za 10 artykułów mojego autorstwa zleconych mi do napisania na zadany temat (zgodnie z Regulaminem usług).

Chcesz zainwestować jakieś pieniądze w zmocnienie Twojej oferty produktowej lub usługowej w Internecie?

Napisz / Zadzwoń lub Zajrzyj na stronę startową tej witryny albo Popatrz na nawigację

Jak można skorzystać z tej oferty content marketingu?

Trzeba do mnie napisać maila w tej sprawie z pytaniem o ofertę w celu dogadania szczegółów.

Od kiedy ważna jest oferta z promocją takiego content marketingu?

Akualna cena obowiązuje od stycznia 2024 roku do końca grudnia 2024, Regulamin usług jest co jakiś czas aktualizowany, np. dlatego, że E-Serwis pozyskuje nowe witryny, co jest z korzyścią dla tej oferty, choć wymusza wzrost ceny usługi, gdyż zwiększa koszty utrzymania tego serwisu.

Dlaczego ten content marketing nazywa się tematycznym?

Wynika to z merytorycznej architektury tego E-serwisu, który tworzą oddzielne witryny internetowe, a każda z nich, choć w równym stopniu proponuje usługi content marketingowe, dotyczy wyraźnie innej tematyki, którą można powiązać wzajemnie linkami, ale nie jest to konieczne. Mówiąc inaczej: witryny tworzące E-serwis nie są od siebie zależne w sensie treści, ale istnieje możliwość tworzyć na nich powiązania linkami w sposób, który uatrakcyjnia cały serwis, co jest korzystne dla osób zamieszczających tu swoje artykuły, gdyż umiejętne wzajemne linkowanie witryn w serwisie poprawia pozycjonowanie tych witryn, a to przekłada się na wyniki witryn linkowanych w artykułach. Tym m. in. zajmuje się firma Malarstwo i Ty, aby ta oferta content marketingowa stawała się coraz lepsza.

Czy można to zobaczyć na jakimś przykładzie?

Tak. Przykładowy artykuł na tej witrynie dotyczy zachęty do kupowania Fecika.

Przekonuje Cię wyższy standard moralny reklamy w Internecie?

Napisz / Zadzwoń lub Zajrzyj na stronę startową tej witryny albo Popatrz na nawigację

Jakie witryny aktualnie wchodzą w skład tego Serwisu oprócz Szkoły bycia pro-vie?

Podaję adresy lub frazy (słowa) kluczowe do wpisania w wyszukiwarce internetowej (warto wpisać frazy kluczowe dla sprawdzenia jak to działa): skoko.pl (fraza kluczowa: content marketing dla kobiet), www.malarstwoity.net (fraza kluczowa: e-pakiet autorski), zycie-tak.net (fraza kluczowa: życie tak), about-win-win.pl (fraza kluczowa: content marketing o mediacjach win win), laetarianie.eu (fraza kluczowa: content marketing o życiu konsekrowanym), a w przygotowaniu 10kilomniej.pl (content marketing o dobrym odżywaniu na co dzień) oraz www.malarstwoity.com (content marketing o malarstwie).

A dlaczego w akapicie powyżej nie ma linków, przecież to byłoby z dużą korzyścią dla tych witryn?

To bardzo dobre pytanie. Odpowiadam więc: tych linków (do innych witryn tego serwisu) na tej witrynie już się trochę pojawiło, ale ich zbyt duża ilość byłaby niekorzystna dla tak promowanych witryn, jeśliby się zbyt często lub jeśliby intensywne linkowanie jakiejś innej witryny pojawiło się w bardzo krótkim czasie. To też jest więc na korzyść oferty content marketingowej, że wymaga pisarskiego trudu i pewnej strategii, żeby linkowanie nie przyrastało zbyt szybko; linki z takich artykułów są uznawane nie tylko przez ludzi, ale także przez algorytm za wartościowe i rzeczywiście poprawiają SEO linkowanych stron. Ale chodzi też i oto, żeby można było od razu zobaczyć jaki skutek tworzy taki sposób pozycjonowania. Konkurencja w Internecie jest coraz poważniejsza. Nowa witryna (w pierwszym roku od opublikowania), która nie jest pozycjonowana linkami na słowa kluczowe może się nie wyświetlić na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania nawet na dokładnie podaną jej nazwę, co jeszcze kilka lat temu w ogóle nie było problemem.

Chcesz, żeby Twoje produkty i usługi były promowane w Internecie zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami SEO?

Napisz / Zadzwoń lub Zajrzyj na stronę startową tej witryny albo Popatrz na nawigację

Co ma wspólnego afirmacja ludzkiego życia z content marketingiem?

Ma tyle wspólnego, ilu Internautów jest zainteresowanych tą tematyką, którą zmieściłam proponując 4 drabiny znaczeń w takie drabiniaste ramy, po których można, z pomocą własnego intelektu i własnego wolnego czasu, się wspinać (można się też gramolić). Takie właśnie jest moje pisarstwo, które udostępniam tu i na innych witrynach za darmo. To jest też jeden z zaproponowanych przeze mnie tematów, na który można się w takiej content marketingowej formie wypowiedzieć. Dla wspólnego dobra tak naprawdę, czyli żeby ten temat nas nie męczył, tylko cieszył.

A dlaczego ta witryna nazywa się „szkołą bycia pro-vie”?

Taka jest wymyślona przeze mnie marketingowa konwencja tej witryny. Przykłady innych konwencji jest zachęcający do polemik E-pakiet autorski, albo konwencja literacka: Życie? Tak.

Czy istnieją jakieś inne pojęcia związane z content marketingiem, które warto znać?

Jak najbardziej. Warto wiedzieć, że odmianą content marketingu (marketingu treści) jest tzw. native marketing (marketing natywny), który wymaga odrobinę większych umiejętności pisarskich, gdyż linkowanie powinno być jeszcze bardziej naturalne (a nawet finezyjne; może być sztuką samą w sobie), niż w zwykłym content marketingu (który może być sposobem na pisarski trening). Dobra rzecz nawet dla literatów. Poza tym zaproponowałam sama pojęcie content marketingu tymczasowego. Pojęcie to dotyczy następującej marketingowej możliwości: publikacji artykułów z linkami w tymczasowych wakatach. Temat ten, jeśliby kogoś interesował, jest do znalezienia na witrynie 'życie tak', właśnie w artykułach–wakatach. Sprawa jest przyszłościowa, gdyż tymczasem nowością jest sam content marketing, który naprawdę warto oswoić.

A czy różne błędy na stronach tworzących tę usługę nie pogarszają oferty content marketingowej?

Uważam, że nie, gdyż poprawiając je wracam na poszczególne strony pozycjonując je. Gdyby wszystko było bezbłędnie i nic nie trzeba by było poprawiać, strony straciłyby sporo z ruchu, więc wyniki SEO dla Państwa byłyby gorsze.

Czy treści na moich witrynach tworzących Serwis II interesują także Ciebie? Dogadajmy więc szczegóły współpracy:

Napisz / Zadzwoń lub Zajrzyj na stronę startową tej witryny albo Popatrz na nawigację

RK