Szkoła bycia pro-vie, albo: w jaki sposób 2+2 może być równe 70?

Content marketing tematyczny

uwaga! strona pro-vie.pl jest przeznaczona dla osób dorosłych; miejscami zawiera treści trudne intelektualnie, które tworzę z myślą o osobach dorosłych, czyli nie dla dzieci. Także dlatego, że nie mam uprawnień pedagogicznych, co oznacza, że moje sposoby wyrażania się nie uwzględniają tych umiejętności w przekazywaniu wiedzy, których wymaga relacja z dziećmi.

Informacja o plikach cookies

Regulamin usług

Polityka prywatności

Propozycja zabawy edukacyjnej

Można wydrukować (lub w inny sposób przekopiować) dowolnie duży format w kolorze aktualnego rysunku przedstawiającego cywilizacyjną i kulturową 'sytuację zastaną', a następnie oznaczać flagami i/lub herbami miejsca na rysunku w zależności od własnych przemyśleń na ten temat. Ważne przy tym jest to, żeby w czasie takiej zabawy intelektualnej nie obciążać kręgosłupa (ból odkręgosłupowy, podobnie jak za duże upokorzenia, jest wyjątkowo podstępnym „wpływowym” na różne nasze decyzje, ponieważ bardzo często go lekceważymy; warto więc uznać ten fakt i  – jak długo tylko się da – odsuwać go na bezpieczną od pracy naszych umysłów „odległość”; oczywiście jeśli zależy nam na osobistej wolności i dobrych relacjach), czyli niezbędna jest do tego tablica lub coś innego o podobnym znaczeniu. Można też próbować łatać. Można też zrobić taki bardzo duży 'obrazek' z plastiku z recyklingu w małych elementach o gładkich ścianach bocznych, czyli innych niż puzzle, z elementami do uzupełniania, w dowolnie ustalonej ujednoliconej formie tych elementów na jej krawędziach (np. tylko kwadraty, lub tylko prostokąty o takim, a takim wymiarze), do wygodnego chodzenia po nich oraz do pożyczania. Pewnie można też z niego zrobić ciekawą ścianę wspinaczkową.

Wyrażam zgodę na korzystanie z tego mojego rysunku (jest aktualizowany spontanicznie) w wymienionych wyżej celach edukacyjnych, niekomercyjnie, czyli na użytek własny.

Dodatkowe wyjaśnienie: odrzucam całkowicie koncepcję, którą proponuje „analiza transakcyjna” o „wewnętrznym dziecku”, więc z całą pewnością nie chodzi w tej zabawie o możliwość dla dorosłych pobawienia się w zakresach ich zainteresowań. Uważam za św. Pawłem Apostołem, że z dzieciństwa całkowicie się wyrasta, a zasymilowaną pozostałością własnego dzieciństwa w wieku dojrzałym jest nieoderwana od osobowości umiejętność zabawy, którą można wykorzystać do zastanawiania się nad sprawami ogólnoludzkimi, a do takich należy ochrona życia ludzkiego i godności ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci.