Szkoła bycia pro-vie, albo: w jaki sposób 2+2 może być równe 70?

School of saying yes to human life

École de dire oui à la vie humaine

Historia zbawienia wciąż na nowo staje się natchnieniem do interpretacji dziejów ludzkości. Wielu współczesnych myślicieli, historyków ciąży swoimi zainteresowaniami również w stronę historii zbawienia. Jest to bowiem najbardziej pasjonujący temat. Wszystkie pytania, jakie postawił sobie Sobór Watykański II, ostatecznie sprowadzają się do tego tematu.

Historia zbawienia podejmuje nie tylko problem samych dziejów człowieka, ile problem sensu jego bytowania. Jest ona więc historią i zarazem «metafizyką». Jest w pewnym sensie najbardziej integralną teologią — teologią wszystkich spotkań pomiędzy Bogiem i światem”.

Św. Jan Paweł II, Przekroczyć próg nadziei, Lublin 1995, s. 63.

Content marketing tematyczny

Content marketing dla Ciebie

Uprzejmie informuję, że tak jak kiedyś, tak i teraz moim osobistym zdaniem ta witryna jest za trudna do czytania przez osoby, które nie ukończyły 18-tu lat (chodzi o trudność z powodu obiektywnej drastyczności niektórych przedstawianych tu zagadnień), choć poruszane tu treści pojawiają się bezbroblemowo w tzw. przestrzeni publicznej i w internecie, i prawie nikt się na to nie oburza. Kto trafił na tę moją witrynę, a ma lat mniej, proszę, żeby grzecznie zapytał Mamy lub Taty, czy wyraża zgodę dla Małoletniej lub Małoletniego na czytanie zawartych tu treści.

Informacja o plikach cookies

Cennik usług

Regulamin usług

Polityka prywatności

Napisz/Zadzwoń

Dobrostanem człowieka jest radość z dobrostanu przyrody. Z tworzyw sztucznych pet, można robić klocki: zakręcone butelki odrobinę podgrzać, żeby stały się termoplastyczne i zgnieść do oczekiwanych rozmiarów, ale tak, żeby wewnątrz butelek zostało trochę powietrza. Uzyskane w ten sposób formy można używać w budownictwie pasywnym do tworzenia dodatkowej warstwy izolacyjnej murów. Nie cienkiej, jak pianki termoizolacyjne, które mają 2-3mm, ale grubej jak cegły, czyli na 10-12cm, np. o wymiarach: 10 x 50 x 70. Wtedy pianka termoizolacyjna po obu stronach, i tworzywo pet okazują się... nową manną z nieba, która pozwoli przestawić całe budownictwo na budownictwo PASYWNE.

Czy ktoś zauważył, że husteczki higieniczne można pakować zawsze w papier podobny do śniadaniowego, a nigdy w folię polietylenową czy jakąś tam inną wziętą z chemii organicznej? Chodzi, w takich i podobnych przypadkach, o zatrzymanie szkodliwej produkcji tego typu opakowań na przyjazną dla środowiska, a nie o rzekomo bezproblemową dalszą produkcję i do tego ciekawy recykling.

W momencie

23 lutego 2023 r.

Kochani ludzie dobrej woli, pomóżcie przecież na jeszcze większą skalę: jeśli szarańcza jest jadalna, trzeba ją zbierać i przetwarzać, a nie wytruwać.

9 listopada 2022 r.

Prawda nas wyzwala wtedy, gdy odważnie na nią patrzymy. Zobaczcie, proszę, wykres w raporcie WWF (i pierwszy, i drugi, gdyż w pierwszym już nie ma dobrej nowiny).

14 października 2022 r.

Co jeszcze można wykorzystać do produkcji eko-energii? Być może pływy oceaniczne.

13 października 2022 r.

Czy naprawdę dzieci modlą się na różańcu? Tak, naprawdę dzieci modlą się na różańcu, a w październiku w jednej wielkiej ogólnoświatowej wspólnocie.

28 czerwca 2022 r.

Bardzo dobry kierunek zmian.

27 kwietnia 2022 r., rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II

Przeczytajcie, proszę, o znakach pokoju.

31 marca 2022 r.

W Finlandii: Wolność słowa obroniona.

5 lutego 2022 r., sobota

Kobieta ze swej natury jest przygotowana zarówno na poronienia, jak i na wady nienarodzonego, więc nie to czyni szkody jej psychice, ale wmawianie, że jest zdolna zgodzić się na aborcję lub sugerowanie, że nawet powinna się zgodzić.

15 stycznia 2022 r., sobota

Zobaczcie! Udana operacja usunięcia nowotworu u dziecka nienarodzonego.

11 grudnia 2021 r., sobota

Zobaczcie na Deonie najnowszy portret Matki Bożej.

10 grudnia 2021 r.

Prosta pomoc modlitwą różańcową może służyć także nowym kategoriom sierot, jeśli wzbudzimy zgodną tematycznie intencję, np. o ich przeżycie i o ich godne dalsze życie.

5 grudnia 2021 r., niedziela

Zobaczcie w momencie prawdę (lektura na 5 minut), ponieważ prawda nas wyzwala, jak wiadomo już ponad 2000 lat.

3 grudnia 2021 r.

Poświęćcie, proszę, dwie minuty, żeby spojrzeć na człowieka, który wybudował piękną świątynię w Hiszpanii, ale chciał być trapistą, więc pewnie dlatego umarł dobrze po 90-tce.

1 grudnia 2021 r.

Mówcie, że doszło do przerwania ciąży (do zabójstwa nienarodzonego), ale czy doszło do aborcji (do morderstwa dokonanego na nienarodzonym), to trzeba dopiero udowodnić!

18 listopada 2021 r.

Właśnie umiejętność cieszenia się życiem pomaga się pozbierać po różnego typu traumach. Zobaczcie, bo warto, albo taki przykład takiej umiejętności, albo taki inny przykład tej samej umiejętności.

31 października 2021 r., niedziela

W obronie ludzkiego życia i ludzkiej godności modlitwa ma sens. Ojciec Święty zachęca do takiej modlitwy właśnie nas, Polaków.

21 października 2021 r.

Warto mieć własne zdanie na taki temat w kontekście linkowanej informacji: dojrzałość czy bohaterstwo?

2 października 2021 r., 1-sza sobota miesiąca

Jak podała Katolicka Agencja Informacyjna, metropolita San Francisco wzywa do modlitwy i postu o nawrócenie z najcięższych grzechów przeciw ludzkiemu życiu.

29 września 2021 r.

Papieska Akademia Życia przeciw aborcji i eutanazji.

22 sierpnia 2021 r., niedziela

Przeglądając portal Deon.pl trafiłam dziś na wiadomości pro-life.

19 sierpnia 2021 r.

Na stronie Radia Watykańskiego można obejrzeć wzruszającą zachętę do szczepień przeciw covid-19.