O dobrobycie w kontekście umiejętności dbania o rzeczy, czyli o łatwej i niedrogiej możliwości skutecznego czyszczenia i odplamiania

Można powiedzieć, że zarówno markowe rzeczy nowe, jak i te, które wyglądają jak nowe świadczą o dobrobycie. Dopiero po jakimś dłuższym czasie przychodzi zastanowienie jak to możliwe, że coś wciąż jest nowe, choć minęło już aż tyle lat i poszukiwanie przyczyny tego dobrego stanu rzeczy. Po chwilce zastanowienia trafiamy myślą na osobę, która tak dobrze dba o rzeczy, że wyglądają jak nowe. Tu byłaby słaba strona tej koncepcji do ujawnienia: Ten dłuższy czas byłby pewną trudnością w promowaniu Fecika, Octka i Kamika, gdyż wcześniejsze etapy nie skłaniają do rozmów na ten temat, a dopiero te sytuacje za kilka lat lub po kilku latach. Dopiero wtedy, ale za to na pewno, można pogadać w taki mniej więcej sposób:

pani Kasia — Jak ty to robisz? Nie byłam w twoim mieszkaniu 5 lat, a całe wygląda jak nowe, ani jednej plamki, ani nawet smugi, dosłownie nigdzie. Czym na przykład czyścisz kuchenkę?

pani Basia— Takim niedrogim środkiem właśnie do tego.

pani Kasia — OK, a czym usuwasz plamy z tych plastikowych ram okiennych? Przecież to jest prawie nie do umycia, a u ciebie wszystko bez jednej szarej smugi.

pani Basia— Takim niedrogim środkiem właśnie do tego.

pani Kasia — Ale nawet okap w twojej kuchni jest jak nowy, a wiem, że często gotujesz, więc jak to możliwe?

pani Basia— Tym samym środkiem czyszczę także okap.

pani Kasia — Co jeszcze tym czyścisz?

pani Basia— Łazienkę, biuro, meble ogrodowe, mąż półki w jego warsztacie.

pani Kasia — Powiedz więc co to jest za czyściwo?

pani Basia— Fecik firmy Bestset, za niecałe 15 zł.

pani Kasia — Dobrze, że mi powiedziałaś, też sobie to kupię, a za 5 lat ty przyjdziesz do mnie i zobaczę co ty powiesz na mój dobrobyt.

do kupienia oczyszczacza i odplamiacza w jednym zachęcał Baniek

O autorze: sensem mojego fikcyjnego życia jest promowanie trzech niedrogich ośrodków do usuwania plam, osadów   kamienia wapiennego i rdzy, a także wielu innych zabrudzeń z różnego typu powierzchni.

powrót do drabiny I-szej, na szczebel o dobrobycie