Szkoła bycia pro-vie, albo: w jaki sposób 2+2 może być równe 70?

School of saying yes to human life

École de dire oui à la vie humaine

Content marketing tematyczny

Content marketing dla Ciebie

Informacja o plikach cookies

Regulamin usług

Polityka prywatności

Zapytaj o ofertę

Uwaga! Strona pro-vie.pl jest przeznaczona dla osób dorosłych; miejscami zawiera treści trudne intelektualnie, które tworzę z myślą o osobach dorosłych, czyli nie dla dzieci. Także dlatego, że nie mam uprawnień pedagogicznych, co oznacza, że moje sposoby wyrażania się nie uwzględniają tych umiejętności w przekazywaniu wiedzy, których wymaga relacja z dziećmi.

Flaga Włoch Flaga Polski Flaga Niemiec Flaga Francji Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Szwecji Flaga Czech flaga Ukrainy

Relacja ósma: doceniać

wyżej

niżej

Polskie przysłowia i idiomy o docenianiu:

Złoto nie człowiek

ukłon w czyjąś stronę

stawiać kogoś na piedestale

Słownik Idiomów Polskich PWN, Warszawa 2006.

Doceniać... czyjąś kuchnię

Wciąż nie mam czasu, żeby skończyć dopiero tylko zaczętą witrynę o jedzeniu. Można więc docenić jedynie to, że mam taki bezterminowy plan (dziś mamy 9 kwietnia 2021 r.). Można oczywiście na nią zaglądać, ale póki co mało tam konkretów: 10 kilo mniej, czyli dobre odżywianie na co dzień. Rzecz się ma jeszcze gorzej z moją stroną o Krakowie.

Jeśli chodzi o witrynę o dobrym odżywianiu, prawdą jest, że chciałam z jej pomocą nie tylko mówić o oczywistym temacie, które pomaga odrobinę schudnąć, ale też wspominać jeden z moich dwóch gwaszy, które przed laty wysłałam w bardzo północne rejony Europy i ślad po nich w Polsce zaginął. W każdym razie to, co widać w tle tej strony jest komputerowym i autorskim przetworzeniem, a stanowi kanwę takiego tematu witryny, ponieważ przedstawia wioskę nad morzem, gdzie na pewno mieszkańcy często jedzą ryby; to – jak wiadomo – jest niezwykle zdrowe. Czasem dołączam do opublikowanych przepisów zdjęcia potraw, jeśli tylko zdążę przed zjedzeniem. Dość dobrze wygląda kiszona kapusta ze śliwkami.