Szkoła bycia pro-vie, albo: w jaki sposób 2+2 może być równe 70?

School of saying yes to human life

École de dire oui à la vie humaine

Content marketing tematyczny

Content marketing dla Ciebie

Informacja o plikach cookies

Regulamin usług

Polityka prywatności

Zapytaj o ofertę

Uwaga! Strona pro-vie.pl jest przeznaczona dla osób dorosłych; miejscami zawiera treści trudne intelektualnie, które tworzę z myślą o osobach dorosłych, czyli nie dla dzieci. Także dlatego, że nie mam uprawnień pedagogicznych, co oznacza, że moje sposoby wyrażania się nie uwzględniają tych umiejętności w przekazywaniu wiedzy, których wymaga relacja z dziećmi.

Flaga Włoch Flaga Polski Flaga Niemiec Flaga Francji Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Szwecji Flaga Czech flaga Ukrainy

Potrzeba trzecia: potrzeba ciepła

wyżej

niżej

Oczywiście, że chodzi o dwie formy ciepła: o ciepło uczuciowe (o serdeczność) i ciepło fizyczne, czyli to, które potrzebne nam jest do życia w ogóle.

Serdeczność tylko pozornie jest prostym tematem. Dużo łatwiej jest myśleć o ekologicznych rozwiązaniach pozyskiwania energii cieplnej do ogrzewania pomieszczeń.

Dystans społeczny, który „zafundowała” nam pandemia skłania do nieoczekiwanych wspomnień o różnych chwilach, w których ktoś nas przytulał. Tworzy się nowy rodzaj głodu, którego nie wolno stracić z „pola” uwagi. Nie tylko dziecko potrzebuje fizycznego kontaktu (przytulenia). Tak samo człowiek dorosły, choćby serdecznego uścisku dłoni. Jeśli ma taki deficyt, robi się niespokojny, ale wciąż rzadko wie, że to o to chodzi.

Ciekawe, że potrzebę ciepła realizujemy także przez zjadanie bardzo ciepłych, wręcz czasem gorących pokarmów, czyli także od wewnątrz, a nie tylko i wyłącznie do zewnątrz. Czasem w dietach na odchudzanie można trafić na zachętę, żeby zjadać pokarmy tylko zimne, gdyż wtedy ludzki organizm spali więcej energii, nie tylko na sam proces trawienia, ale też (dodatkowo jeszcze) na ogrzanie jedzenia w procesie trawienia. Czy zawsze to jest dobre?